
Kiedy potrzebujesz stabilnie pracować na wysokości 5 metrów, a równocześnie zależy Ci na swobodnym przemieszczaniu drabiny w obrębie placu budowy – model 2x9 z serii DRABEST PRO jest bezkonkurencyjny. Pozwala na osiągnięcie wysokości roboczej ponad 5 metrów (5,02 m) przy zachowaniu wagi zaledwie 9,00 kg! Sekret tkwi w zoptymalizowanej konstrukcji. Użyto w niej hybrydowego zestawienia podłużnic o profilach 60x20 mm oraz 70x20 mm, co niweluje ugięcia na newralgicznych łączeniach przęseł. Drabina jest zgodna z normą dla profesjonalistów EN 131 oraz sygnowana atestem TÜV Rheinland.
Profesjonalny sprzęt poznaje się po detalach, dlatego drabinę 2x9 wyposażono w masywny, dokręcany na śruby stabilizator o szerokości 82,5 cm. Nowością w całej serii PRO są antypoślizgowe stopki tworzywowe wzbogacone wysokojakościową gumą, gwarantujące wzorową trakcję, niezależnie od tego czy drabina stoi na chropowatym betonie czy gładkich panelach. Dodatkowe, bezpieczne odbojniki na profilach zapobiegają mechanicznemu ścieraniu oraz ułatwiają ustawienie drabiny w pozycji rozstawnej (wolnostojącej).
| Drabina PRO 2-elementowa 2x9 - Parametry Techniczne | |
| Linia produktowa | PRO (Professional use) |
| Ilość elementów / szczebli | 2 elementy po 9 szczebli (łącznie 18) |
| Max. wysokość robocza | 5,02 m |
| Max. długość rozłożona | 3,79 m |
| Maksymalna nośność | 150 kg |
| Wymiary profilu podłużnic | Hybryda: 60x20 mm (2 szt.) oraz 70x20 mm (2 szt.) |
| Waga drabiny | 9,00 kg |
| Szerokość drabiny / Szerokość stabilizatora | 46 cm / 82,5 cm |
| Wymiary transportowe | 246 x 46 x 11,5 cm |
| Normy i Certyfikaty | EN 131, TÜV Rheinland |
| Pozycje pracy | Przystawna, Wolnostojąca |
| Dodatki | Hak na wiadro GRATIS! Odbojniki profilowe. |
Wymiary transportowe po złożeniu obu elementów wynoszą 2,46 metra. Oznacza to, że drabina bez trudu zmieści się na standardowy bagażnik dachowy w samochodzie osobowym, lub do wnętrza większości pojazdów typu "bus"/furgon (nawet tych o średnim rozstawie osi).
Zasięg wynoszący równe 5 metrów to doskonały wynik dla instalatorów systemów alarmowych, elektryków, a także malarzy i serwisantów. Dzięki niewielkiej masie (9 kg), bez problemu przetransportujesz drabinę przez dom klienta lub na wyższe kondygnacje bez windy.
Umieszczone na przęsłach nakładki (odbojniki) pomagają bezpiecznie zablokować drabinę we właściwej pozycji w kształcie litery A, a ponadto zabezpieczają powłokę profili przed zarysowaniem przy ich ciągłym wysuwaniu i chowaniu. Poprawia to zdecydowanie ergonomię codziennego użytkowania.
Skontaktuj się z nami! Nasi inżynierowie sprzedaży szybko wycenią większą ilość drabin i pomogą dobrać odpowiednie akcesoria dekarskie czy malarskie. Zapewniamy świetne warunki dla B2B.
ZAPYTAJ O PRODUKT LUB WYCENĘ B2B
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.