
To nie jest zwykła blacha na wiatę czy przydomowy garaż. Blacha trapezowa T-18 plus (Blachotrapez) w powłoce PLADUR® RAL Premium to pancerna tarcza stworzona do najcięższych zadań. Wyobraź sobie środowisko, w którym stężenie amoniaku, oparów chemicznych czy soli niszczy tradycyjną stal w zaledwie kilka lat. Właśnie tam wkracza niemiecka huta ThyssenKrupp. Dzięki zabezpieczeniu rdzenia wysoce innowacyjnym Magnezcynkiem (ZM EcoProtect®), blacha ta spełnia rygorystyczne normy klasy korozyjności C4. Jest to absolutnie bezkonkurencyjny materiał na obory, budynki inwentarskie, kurniki, chlewnie, sortownie odpadów oraz obiekty w ekstremalnym środowisku nadmorskim.
Jako eksperci na naszedachy.pl doskonale znamy bolączki rolników i przedsiębiorców. Standardowy ocynk na dachu kurnika czy sortowni odpadów utlenia się błyskawicznie, doprowadzając do rdzy i przecieków. Powłoka PLADUR® RAL Premium rozwiązuje ten problem systemowo. Twardy, lustrzany lakier zapobiega wżeraniu się brudu, a pod nim kryje się stop cynku i magnezu. To właśnie ten aktywny Magnezcynk blokuje procesy utleniania i "zasklepia" ewentualne mikrozarysowania. Efekt? Aż 25 lat gwarancji technicznej w trudnym środowisku przemysłowym/rolniczym (C4) i 35 lat w środowisku standardowym!
| Blacha Trapezowa T-18 plus (PLADUR® RAL Premium) - Parametry | |
| Producent / Wyłączność | Blachotrapez |
| Huta Stali (Pochodzenie) | ThyssenKrupp (Niemcy) |
| Szerokość całkowita arkusza | ~1173 mm |
| Szerokość krycia rzeczywistego | 1127 mm |
| Wysokość profilu (tłoczenia) | 17 mm |
| Ochrona antykorozyjna rdzenia | Innowacyjny Magnezcynk (ZM EcoProtect®) |
| Powłoka wierzchnia | PLADUR® RAL Premium (Wysoki Połysk) |
| Dedykowane zastosowanie (Klasa C4) | Obory, kurniki, budynki inwentarskie, chlewnie, sortownie, strefa nadmorska |
| Gwarancja na lakier (Estetyczna) | Aż 15 lat! |
| Gwarancja Techniczna (Standard C1-C3) | 35 lat |
| Gwarancja Techniczna (Ekstremalne C4) | 25 lat |
Odchody zwierzęce generują opary amoniaku i innych agresywnych gazów, które skraplają się na chłodniejszym dachu (szczególnie od spodu). Te związki chemiczne błyskawicznie "zjadają" standardowy cynk. Dlatego zastosowanie Magnezcynku (ZM EcoProtect®) i powłoki w klasie C4 to w rolnictwie jedyne opłacalne rozwiązanie na lata.
W środowisku przemysłowym i rolniczym gładki, lustrzany połysk ma kolosalne znaczenie praktyczne. Chropowate, matowe blachy łapią brud, pył z sortowni czy kurz z paszy. Z niezwykle gładkiej powłoki PLADUR® Premium zanieczyszczenia zmywa sam deszcz, a w razie potrzeby bardzo łatwo i bezpiecznie można ją umyć myjką ciśnieniową.
Zdecydowanie tak! Profil trapezowy T-18 plus jest bardzo często stosowany jako materiał ścienny na obudowy stalowych konstrukcji szkieletowych. Łatwo i estetycznie można nim obłożyć oborę, magazyn nawozów czy zakład przetwarzania odpadów.
Inwestycja w rolnictwo lub przemysł to nie miejsce na półśrodki. Wybierz blachę trapezową T-18 plus PLADUR® Premium, dedykowaną do agresywnych środowisk. Nasi specjaliści z naszedachy.pl wycenią materiał idealnie pod Twoją inwestycję.
ODBIERZ DARMOWĄ WYCENĘ NA SWÓJ BUDYNEKNikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.