
FAKRO LSE Energy Efficient 80x80/290 cm to energooszczędne schody strychowe nożycowe GREENSTEP dla osób, które chcą bardzo szerokiego wejścia na strych, ale mają ograniczone miejsce na długość otworu. Model łączy szerokość 80 cm, krótki otwór 80 cm, metalową drabinkę nożycową, termoizolacyjną klapę 5,6 cm, izolację 5 cm, dwie uszczelki oraz współczynnik U = 0,65 W/m²K.
Najkrócej:FAKRO LSE Energy Efficient 80x80/290 cm to bardzo szerokie, ale krótkie schody strychowe nożycowe. Warto je wybrać, gdy chcesz większej swobody wejścia niż w wariantach 70 cm, ale nie masz miejsca na długi otwór 120 lub 140 cm.
Schody strychowe nożycowe FAKRO LSE Energy Efficient 80x80 cm to specyficzny i bardzo praktyczny wariant dla inwestorów, którzy potrzebują krótkiego otworu, ale chcą maksymalnej wygody wszerz. Rozmiar 80x80 cm daje więcej swobody niż modele 50x80 i 70x80, a jednocześnie pozostaje kompaktowy na długość.
Ten model dobrze sprawdza się w małych holach, krótkich korytarzach, garderobach, pomieszczeniach technicznych, gospodarczych oraz wszędzie tam, gdzie nie można wykonać dłuższego otworu, ale szerokość stropu pozwala na 80 cm. To dobry wybór, gdy klient chce uniknąć bardzo wąskiego wejścia na strych.
Model LSE Energy Efficient należy do linii GREENSTEP. Jego główną przewagą jest połączenie metalowej konstrukcji nożycowej z termoizolacyjną klapą, dwiema uszczelkami i współczynnikiem U = 0,65 W/m²K. Dzięki temu schody pomagają ograniczać straty ciepła przez wyłaz strychowy.
Współczynnik przenikania ciepła U = 0,65 W/m²K to kluczowy argument serii LSE. Schody pomagają ograniczyć straty energii w miejscu, które często bywa słabym punktem izolacji domu.
Klapa sandwich z izolacją 5 cm, płytami HDF i obrzeżem ABS dobrze oddziela ogrzewaną część budynku od zimniejszego, nieużytkowego poddasza.
Dwie uszczelki obwodowe poprawiają szczelność schodów i pomagają ograniczać przewiewy oraz niekontrolowany przepływ powietrza przez wyłaz.
Szerokość 80 cm daje większą swobodę wejścia niż warianty 50, 60 i 70 cm. To duży plus, gdy użytkownik chce wygodniejszego dostępu, ale nie może zrobić długiego wyłazu.
Długość 80 cm pomaga zmieścić schody w ograniczonej przestrzeni. To dobre rozwiązanie, gdy warianty 80x120, 70x120 lub 70x140 cm są za długie.
Nożycowa konstrukcja składa się kompaktowo w skrzynce, dlatego schody dobrze sprawdzają się tam, gdzie liczy się oszczędność miejsca i estetyczny sufit.
FAKRO LSE Energy Efficient 80x80 cm polecamy wtedy, gdy długość otworu musi pozostać niewielka, ale inwestorowi zależy na dużej szerokości wejścia. To dobry wariant do pomieszczeń, gdzie szerokość 80 cm jest możliwa, lecz nie ma miejsca na dłuższe schody.
W praktyce ten model może być wygodniejszy wszerz niż 70x80 cm, a jednocześnie dużo bardziej kompaktowy niż 80x120 cm. To schody dla konkretnej sytuacji montażowej: szeroko, krótko, ciepło i nożycowo.
LSE 80x80 cm to model dla klientów, którzy nie potrzebują napędu elektrycznego ani klasy odporności ogniowej. Tutaj najważniejsze są: energooszczędność, prosta obsługa, metalowa drabinka nożycowa, dwie uszczelki i dobra izolacyjność.
Schody strychowe nożycowe FAKRO LSE Energy Efficient 80x80 cm możesz zamówić z dostawą na terenie całej Polski, m.in. do takich miast jak Warszawa, Siedlce, Węgrów, Mińsk Mazowiecki, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków, Lublin, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Rzeszów, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń, Kielce, Katowice i Opole.
Przy rozmiarze 80x80 cm warto sprawdzić nie tylko wymiar otworu, ale również układ belek, odległość od ścian, miejsce potrzebne do rozłożenia drabinki oraz to, czy krótki wyłaz 80 cm będzie wystarczająco wygodny dla planowanego sposobu korzystania ze strychu.
| Parametr | Wartość dla FAKRO LSE Energy Efficient 80x80/290 cm |
|---|---|
| Typ produktu | Schody strychowe nożycowe, energooszczędne |
| Producent | FAKRO |
| Model | LSE Energy Efficient |
| Linia | GREENSTEP |
| Rozmiar handlowy / otwór w stropie | 80x80 cm |
| Wersja wysokościowa | 80x80/290 cm |
| Maksymalna wysokość pomieszczenia | do 290 cm |
| Wysokość skrzynki | 20 cm |
| Materiał skrzynki | Drewno sosnowe |
| Materiał drabinki | Metalowa konstrukcja nożycowa |
| Liczba stopni | 12 stopni |
| Głębokość stopnia | 8 cm |
| Odległość między stopniami | około 24–26 cm |
| Maksymalne obciążenie | 200 kg |
| Rodzaj klapy | Termoizolacyjna klapa sandwich, HDF z obu stron, wypełnienie styropianowe, obrzeże ABS |
| Kolor klapy | Biały |
| Grubość klapy | 5,6 cm |
| Grubość izolacji termicznej klapy | 5 cm |
| Współczynnik przenikania ciepła | U = 0,65 W/m²K |
| Liczba uszczelek | 2 uszczelki |
| Zamek | Zatrzaskowy |
| System montażu | Produkt zmontowany, kątowniki montażowe, system szybkiego montażu w stropie |
Ten rozmiar wybierz wtedy, gdy zależy Ci na bardzo szerokim wejściu na strych, ale nie możesz lub nie chcesz wykonać dłuższego otworu 120 lub 140 cm.
Klapa 5,6 cm, izolacja 5 cm, dwie uszczelki i U = 0,65 W/m²K sprawiają, że model LSE dobrze pasuje do domów, w których ograniczenie strat ciepła ma realne znaczenie.
Długość 80 cm pozwala zastosować schody tam, gdzie warianty 80x120, 70x120 lub 70x140 cm byłyby za długie ze względu na konstrukcję stropu albo układ pomieszczenia.
Sprawdź, czy otwór w stropie ma właściwy wymiar oraz czy nie koliduje z belkami, instalacjami, przewodami, kanałami wentylacyjnymi albo elementami konstrukcji.
Wariant 80x80/290 cm jest przeznaczony do pomieszczeń o wysokości do 290 cm. Pomiar wykonuj od gotowej podłogi do gotowego sufitu.
Nawet kompaktowe schody nożycowe potrzebują miejsca do rozłożenia. Sprawdź, czy w strefie pracy nie ma drzwi, ściany, szafy, lampy, grzejnika lub balustrady.
FAKRO LSE Energy Efficient 80x80 cm warto wybrać wtedy, gdy użytkownik chce bardzo szerokiego wejścia, ale nie ma możliwości wykonania długiego otworu. To wariant dla konkretnego układu pomieszczenia: szeroko, krótko i energooszczędnie.
Jeżeli dostęp na strych ma być częstszy i miejsce w stropie na to pozwala, warto porównać ten model z LSE 80x120 cm lub 70x140 cm. Jeżeli jednak długość otworu musi wynosić około 80 cm, wariant 80x80 cm daje bardzo dobry kompromis.
Nie należy mylić LSE z LET Electric ani LSF. LSE nie ma napędu elektrycznego i nie jest schodami przeciwpożarowymi. Jego główną przewagą jest energooszczędność, szczelność i nożycowa metalowa drabinka.
W porównaniu z wariantem 70x80 cm rozmiar 80x80 cm daje większą swobodę wejścia przy tej samej długości otworu. To wybór dla osób, które chcą maksymalnie szerokiego krótkiego wyłazu.
LET Electric wybiera się dla zdalnego sterowania, LSF dla ochrony przeciwpożarowej, a LSE dla ciepła, szczelności i oszczędności energii. To trzy różne intencje zakupowe, których nie warto mieszać w opisach.
Tak. Model LSE Energy Efficient ma termoizolacyjną klapę, dwie uszczelki i współczynnik U = 0,65 W/m²K, dlatego jest przeznaczony do ograniczania strat ciepła przez wyłaz strychowy.
Wariant 80x80 cm ma tę samą długość 80 cm, ale jest szerszy. Dzięki temu daje większą swobodę wejścia i może być wygodniejszy przy korzystaniu ze strychu.
Tak, pod warunkiem że korytarz lub pomieszczenie pozwala na szerokość 80 cm. To krótki, ale bardzo szeroki wyłaz strychowy.
Wariant 80x80/290 cm jest przeznaczony do pomieszczeń o wysokości do 290 cm. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć wysokość od gotowej podłogi do gotowego sufitu.
Tak. LSE Energy Efficient to schody nożycowe z metalową drabinką, która składa się kompaktowo w skrzynce.
Nie. To schody ręcznie obsługiwane. Nie mają napędu elektrycznego, sterowania pilotem, WiFi ani aplikacji.
Nie. LSE Energy Efficient to schody energooszczędne i termoizolacyjne, ale nie są modelem przeciwpożarowym. Do wymagań ppoż. należy wybierać odpowiednie schody ognioodporne, np. z serii LSF.
LSE jest modelem energooszczędnym bez napędu elektrycznego. LET Electric to schody z napędem i zdalnym sterowaniem. Oba modele mają inną intencję zakupową.
Nie. W modelu LSE klapa ma 5,6 cm grubości. Wariant LET Electric ma inną konstrukcję i klapę 8 cm, dlatego nie należy mieszać tych parametrów.
Tak. Schody strychowe nożycowe FAKRO LSE Energy Efficient 80x80 cm wysyłamy na terenie całej Polski. Przed zakupem warto potwierdzić dostępność, termin dostawy i zgodność rozmiaru z przygotowanym otworem.
Szukasz bardzo szerokich, krótkich i energooszczędnych schodów strychowych nożycowych do otworu 80x80 cm? Pomożemy sprawdzić rozmiar, wysokość pomieszczenia, dostępność produktu i przygotować kompletną wycenę z dostawą na terenie Polski.
Masz pytania? Napisz do nas!Zobacz inne schody strychoweNikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.