
Wersja przedłużona popularnego modelu GREENSTEP. Zapewnia energooszczędność (U=0,65 W/m²K), 4. klasę szczelności oraz bezpieczny dostęp do wysokich pomieszczeń.
Schody strychowe FAKRO LME Energy Efficient 60x130 cm w wariancie przystosowanym do pomieszczeń o wysokości do 305 cm to rozwiązanie dla budynków o wysokich kondygnacjach, gdzie każdy element izolacji cieplnej ma znaczenie. Model ten należy do energooszczędnej generacji GREENSTEP i wyróżnia się znakomitym współczynnikiem przenikania ciepła dla całych schodów na poziomie U = 0,65 W/m²K.
Schody dedykowane są do otworu montażowego 60x130 cm i obsługują pomieszczenia w szerokim zakresie wysokości od 234 do 305 cm. Wyposażone w grubą, 5,6-centymetrową klapę termoizolacyjną, podwójny system uszczelek oraz solidną metalową drabinkę o wytrzymałości do 200 kg, stanowią nie tylko bezpieczną komunikację, ale przede wszystkim trwałą barierę dla uciekającego ciepła.
Wersja przedłużona pozwala na wygodny i bezpieczny dostęp do poddasza w budynkach o wysokości kondygnacji dochodzącej do 3 metrów. Specjalnie dobrane długości ramion drabiny gwarantują stabilność i właściwy kąt wejścia nawet przy maksymalnym rozsunięciu.
Wysoka efektywność cieplna to znak rozpoznawczy modelu LME. Rdzeń klapy wykonany w 100% ze styropianu o grubości 5 cm oraz podwójne uszczelnienie skrzynki sprawiają, że schody te stanowią jedną z najskuteczniejszych barier termicznych w swojej klasie.
Konstrukcja łączy podwójny system uszczelek obwodowych ze zoptymalizowanym zamkiem zatrzaskowym. Gwarantuje to 4. klasę szczelności, co jest kluczowe dla uniknięcia strat ciepła przez konwekcję powietrza (przedmuchy).
Zastosowanie profilowanej stali zamiast drewna w konstrukcji drabiny pozwala na bezpieczne użytkowanie schodów przy obciążeniu do 200 kg. Metalowy bieg jest sztywny, trwały i zachowuje swoje właściwości przez lata, nawet przy intensywnej eksploatacji.
Dopasowanie długości drabiny do wysokości sufitu w zakresie 234–305 cm odbywa się w sposób bezinwazyjny – za pomocą regulowanych stopek teleskopowych. Nie ma potrzeby docinania stalowych profili, co chroni powłokę lakierniczą drabiny.
Biała płyta HDF wykończeniowa od dołu klapy oraz obrzeża oklejone trwałym ABS sprawiają, że po zamknięciu schody wyglądają jak gładki fragment sufitu. Jest to estetyczne i odporne na uszkodzenia wykończenie.
| Parametr konstrukcyjny i wymiarowy | Wartość dla wariantu 60x130 / 305 |
|---|---|
| Model | FAKRO LME Energy Efficient (przedłużane) |
| Rozmiar handlowy / otwór montażowy | 60x130 cm |
| Zakres regulacji wysokości | 234–305 cm |
| Współczynnik przenikania ciepła schodów | U = 0,65 W/m²K |
| Grubość klapy / izolacja termiczna | 5,6 cm całkowita / 5 cm styropian |
| Wysokość skrzynki | 14 cm |
| Odległość zamachowa (promień otwarcia) | 168 cm |
| Maksymalna odległość po rozłożeniu | 125 cm |
| Maksymalne obciążenie statyczne | 200 kg |
| Budowa drabinki | Metalowa, składana, 3-segmentowa |
| Szerokość drabiny / stopni | 38 cm / 34 cm |
Nie masz pewności, czy model ten będzie pasował do Twojego otworu i wysokości pomieszczenia? Skontaktuj się z nami – pomożemy zweryfikować wymiary i dobierzemy odpowiednie akcesoria montażowe.
Zapytaj o wycenę schodów FAKRO LME 60x130/305Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.