
Kiedy potrzebujesz wejść na wysokość dachów, wysokich hal produkcyjnych czy ścian szczytowych, 17-szczeblowa drabina przystawna DRABEST PRO jest bezkonkurencyjna. Jej imponująca wysokość robocza to 5,52 metra, przy fizycznej długości 4,58 metra. Aby zagwarantować stuprocentowe poczucie bezpieczeństwa na tak dużej wysokości, konstrukcję oparto na bezkompromisowych, powiększonych profilach 82x25 mm. Dołączono do niej szeroki stabilizator (90 cm) wymuszony surową europejską normą EN 131 dla długich drabin, co chroni przed bocznymi poślizgami. Komfort dają także poszerzone szczeble (28x28 mm). Pomimo tych parametrów drabina waży optymalne 10,80 kg. Otrzymała prestiżowy certyfikat TÜV Rheinland.
Praca 5 metrów nad ziemią nie pozostawia marginesu na błędy. Drabinę 17-szczeblową oparliśmy na najmasywniejszych dostępnych profilach aluminiowych, które całkowicie eliminują efekt uginania się sprzętu pod pracownikiem (udźwig do 150 kg). Ryflowane szczeble (28x28 mm) mocowane są metodą bezpiecznego, wielokrotnego tłoczenia – bez nitów, które po czasie mogłyby ulec poluzowaniu. Szeroka podstawa (stabilizator 90 cm) z podgumowanymi, antypoślizgowymi stopkami gwarantuje doskonałą trakcję na trudnych, śliskich, jak i wykończonych powierzchniach.
| Drabina PRO przystawna 17 szczebli - Parametry Techniczne | |
| Linia produktowa | PRO (Professional use) |
| Ilość elementów / szczebli | 1 element / 17 szczebli |
| Max. wysokość robocza | 5,52 m |
| Max. długość (wysokość fizyczna) | 4,58 m (458 cm) |
| Maksymalna nośność | 150 kg |
| Wymiary profilu podłużnic | 82 mm x 25 mm (Pancerny profil nośny!) |
| Profil i rozmiar szczebla | 28 mm x 28 mm (Powiększone - wygoda w staniu) |
| Waga drabiny | 10,80 kg |
| Szerokość drabiny | 41,00 cm |
| Szerokość stabilizatora | 90,00 cm |
| Wymiary transportowe | 458 x 41 x 8 cm |
| Normy i Certyfikaty | EN 131, TÜV Rheinland |
Tak, ten model jest zaprojektowany specjalnie pod takie przeciążenia. Dzięki zastosowaniu pancernych profili nośnych (82x25 mm) i obowiązkowego według normy EN 131 szerokiego stabilizatora poprzecznego (90 cm), drabina nie wygina się sprężyście pod użytkownikiem i zabezpiecza go przed przechyleniem na boki.
Fizyczna długość drabiny wynosi 458 cm. Należy to uwzględnić podczas planowania transportu. Zazwyczaj wymaga ona użycia długich pojazdów dostawczych (furgonów w wariancie L3/L4) lub bardzo solidnych bagażników dachowych i przestrzegania zasad oznaczania ładunku wystającego poza obrys pojazdu.
Szczeble 28x28 mm (wobec standardowych 25x25 mm) są niezbędne w drabinach, na których przebywa się na większych wysokościach, a praca może potrwać dłużej. Większa powierzchnia nacisku to wygoda dla stopy i mniejsze zmęczenie operatora.
Drabest to solidny europejski producent. Odbierz indywidualną wycenę dla firm i ciesz się szybką, bezpieczną realizacją ze wsparciem doradców technicznych!
ZAPYTAJ O PRODUKT LUB WYCENĘ B2B
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.