
To największa wersja w rodzinie profesjonalnych drabin pojedynczych DRABEST. Drabina przystawna o 13 szczeblach oferuje niebagatelną wysokość roboczą wynoszącą 4,50 metra, co czyni ją idealnym narzędziem do prac przy wysokich elewacjach, na halach magazynowych i produkcyjnych. Aby zapewnić stuprocentową sztywność przy fizycznej długości wynoszącej ponad 3,5 metra (3,51 m), drabina wykorzystuje potężny profil nośny 60x20 mm oraz obowiązkowy stabilizator poprzeczny chroniący przed przechyłami bocznymi. Nawet przy tych gabarytach udało nam się utrzymać doskonałą wagę na poziomie 5,50 kg. Model certyfikowany przez TÜV Rheinland zgodnie z normą EN 131.
Wejście na 4,5 metra wymaga absolutnej pewności sprzętu. Dołączony w zestawie stabilizator o szerokości 82,5 cm wyposażyliśmy w specjalne, podgumowane stopki, które "wgryzają się" w podłoże i znacznie skuteczniej eliminują poślizg niż typowy plastik. Szczeble drabiny montujemy z wykorzystaniem maszyny tłoczącej – stop metalu profilu i szczebla zostaje trwale zaciśnięty, co rozwiązuje powszechny problem "latających" i wyrabiających się z czasem nitów w tanich drabinach rynkowych.
| Drabina PRO przystawna 13 szczebli - Parametry Techniczne | |
| Linia produktowa | PRO (Professional use) |
| Ilość elementów / szczebli | 1 element / 13 szczebli |
| Max. wysokość robocza | 4,50 m |
| Max. długość (wysokość fizyczna) | 3,51 m (351,5 cm) |
| Maksymalna nośność | 150 kg |
| Wymiary profilu podłużnic | 60 mm x 20 mm (Powiększony!) |
| Waga drabiny | 5,50 kg |
| Szerokość drabiny | 40,00 cm (baza 82,5 cm ze stabilizatorem) |
| Wymiary transportowe | 351,5 x 40 x 6 cm |
| Akcesoria w zestawie | Stabilizator poprzeczny (wymagany normą) |
| Normy i Certyfikaty | EN 131, TÜV Rheinland |
| Podstawa drabiny | Stopki z wysokojakościową gumą |
Tak. Wynika to bezpośrednio z unijnych norm BHP (EN 131). Ponieważ fizyczna długość tej drabiny to 3,51 metra, jest ona na dole przygotowana pod montaż stabilizatora poprzecznego, który znajduje się w komplecie, zapewniając bezpieczny rozstaw przy opieraniu drabiny o wysoką ścianę.
To wysokość dedykowana przede wszystkim pracom zewnętrznym: naprawy orynnowania, konserwacja wysokich wiat, wycinka wyższych krzewów i drzew czy naprawy elewacji. Wewnątrz budynków wykorzystywana najczęściej w wielkopowierzchniowych magazynach i starych kamienicach z ekstremalnie wysokimi sufitami.
Tłoczenie to technologia polegająca na bezpośrednim ucisku maszynowym profilu podłużnicy z wprowadzonym w niego szczeblem. Brak tu luźnych części typu śruby czy nity, co eliminuje słabe punkty w strukturze metalu i podnosi dopuszczalny cykl życia sprzętu, zwłaszcza na budowach i w ciągłym ruchu.
Odezwij się do naszych ekspertów! Oferujemy doradztwo techniczne i wysoce konkurencyjne warunki przy zamówieniach hurtowych oraz B2B z bezpośrednią dostawą od producenta.
ZAPYTAJ O PRODUKT LUB WYCENĘ B2B
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.