
Model EBV-T posiada sztywny, płaski element dolny zamiast elastycznego fartucha. Pozwala to na niezwykle czyste i techniczne wprowadzenie blachy panelowej pod okno Galeria, co jest kluczowe dla zachowania minimalistycznej linii dachu na rąbek.
System Thermo to zintegrowana z kołnierzem opaska izolacyjna, która szczelnie wypełnia mostki termiczne między ościeżnicą a więźbą dachową. Przy oknie o wysokości 255 cm jest to niezbędne dla ograniczenia strat ciepła zimą.
Odcień szaro-brązowy (RAL 7022) to najbardziej rozpowszechniony kolor w ofercie FAKRO. Kołnierz GX00 zapewnia identyczny odcień jak oblachowanie okna Galeria, eliminując różnice w kolorystyce elementów montażowych.
Precyzyjnie wyprofilowane elementy boczne i górna rynienka odwadniająca zapewniają sprawne odprowadzanie wody opadowej poza obrys potężnego balkonu dachowego, chroniąc konstrukcję dachu przed wilgocią.
Ten konkretny wariant kołnierza EBV-T został dopasowany do wymiarów systemowych okien balkonowych FAKRO. Jest kompatybilny z pokryciami płaskimi o wysokości rąbka/profilu do 45 mm.
| Parametr techniczny | Wartość / Specyfikacja |
|---|---|
| Dedykowany model okna | Okno balkonowe FAKRO FGH-V Galeria |
| Dostępne szerokości w ofercie | 78 cm, 94 cm, 114 cm |
| Wysokość kołnierza | 255 cm |
| Kod koloru i wykończenie | GX00 (Szaro-brązowy RAL 7022) |
| Przeznaczenie (typ pokrycia) | Blacha panelowa "na klik" (rąbek o profilu do 45 mm) |
| Zakres nachylenia dachu | od 15° do 90° |
| Głębokość montażu | Głębokość V (Standardowa) |
Praca z blachą na klik przy oknie o wysokości 255 cm wymaga rygorystycznej dbałości o detale. Blacha panelowa silnie rozszerza się pod wpływem temperatury. Przy montażu kołnierza EBV-T Thermo, dekarz musi pozostawić odpowiednią dylatację między rąbkiem panelu a krawędzią kołnierza, aby uniknąć charakterystycznego "strzelania" dachu w słoneczne dni.
Wersja Thermo jest przy Galerii zbawienna – pianka izolacyjna pod kołnierzem świetnie uszczelnia przestrzeń wokół tak długiej ramy, co ręcznie przy pomocy wełny jest prawie niemożliwe do wykonania tak dokładnie. Pamiętajcie, by sprawdzić spadek rynienki odwadniającej nad oknem – przy dachu na rąbek skropliny muszą być odprowadzone bardzo precyzyjnie.
Tak, model EBV-T jest dedykowany do pokryć płaskich o profilu do 45 mm. Choć jego konstrukcja jest zoptymalizowana pod panele "na klik", może być stosowany również przy tradycyjnej blasze płaskiej arkuszowej montowanej na rąbek rzemieślniczy.
Kołnierze o wysokości 255 cm dedykowane do okien balkonowych Galeria nie są produktami masowymi. Są one przygotowywane i kompletowane bezpośrednio w fabryce FAKRO na indywidualne zlecenie klienta, co pozwala zachować najwyższą jakość wykonania i spójność partii produkcyjnej lakieru RAL 7022.
Nie. Model EBV-T jest kołnierzem dedykowanym do blach rąbkowych i nie posiada fartucha. Dolna część jest płaska i zakończona sztywnym elementem, który wsuwa się pod lub nad panel blachy, co gwarantuje czysty, techniczny wygląd montażu bez marszczeń typowych dla fartuchów.
Montaż okien w blasze na rąbek to wymagające zadanie. Upewnij się, że posiadasz komplet akcesoriów termoizolacyjnych.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.