
Drewniane drabiny rozstawne to absolutny klasyk, którego niezawodność doceniają zwłaszcza tynkarze, malarze, instalatorzy i rzemieślnicy. 4-stopniowa drabina drewniana DRABEST PRO to doskonały wybór do intensywnych, codziennych prac we wnętrzach budynków. Skonstruowana z bezsęcznego, starannie wyselekcjonowanego drewna sosnowego zapewnia wysoki komfort i całkowitą izolację elektryczną. Jej zasięg roboczy wynosi 2,7 metra, co w połączeniu z wejściem do niemal 60 cm od ziemi, pozwala bez trudu pomalować standardowej wysokości sufit i ściany. Drabina odznacza się nośnością do 150 kg (posiada normę EN 131) przy wadze zaledwie 6 kg. A jej wieloletnią trwałość gwarantuje pełna impregnacja zapobiegająca niszczeniu i sinieniu drewna.
Grube i masywne profile boczne o wymiarach 61x22 mm tworzą solidną podstawę tego narzędzia. Poszczególne stopnie (o szerokości 45 mm) mocowane są do podłużnic przy użyciu nowoczesnych technologii stolarskich z wykorzystaniem ocynkowanych śrub, zabezpieczonych przed korozją. Ponadto drabinę wyposażyliśmy w niezwykle przydatny stalowy haczyk w jej górnej części – idealny do bezpiecznego zawieszenia wiadra z farbą. Mocny pasek łączący obydwa skrzydła przeciwdziała nadmiernemu, niekontrolowanemu rozłożeniu sprzętu.
| Drabina PRO Malarska (drewniana) 4 stopnie - Parametry Techniczne | |
| Linia produktowa | PRO (Professional use) / Drabina malarska z drewna |
| Typ drabiny | Rozstawna, dwustronne wejście |
| Ilość stopni | 4 (na każdą ze stron) |
| Max. wysokość robocza | 2,70 m |
| Maksymalna wysokość wejścia | 59,00 cm |
| Wymiary stopni (szczebli) | 45 mm x 20 mm |
| Wymiary profili bocznych | 61 mm x 22 mm |
| Maksymalna nośność | 150 kg |
| Waga drabiny | 6,00 kg |
| Wymiary transportowe (po złożeniu) | 124 cm x 49 cm x 13 cm |
| Materiał konstrukcji | Drewno sosnowe (w tym sosna bezsęczna) – impregnowane |
| Certyfikacja i Normy | EN 131 |
Drabiny drewniane to podstawowy sprzęt dla elektryków (drewno nie przewodzi prądu), a także najczęstszy wybór profesjonalnych malarzy. W przeciwieństwie do aluminium, zachlapane czy poplamione drewno jest łatwiejsze w czyszczeniu i rzadziej brudzi ściany po "otarciu" profilu. Posiadają one jednak wyższą wagę własną.
Tak. Wykorzystane drewno sosnowe zostało poddane pełnemu procesowi impregnacji. Chroni to szczebelki i profile przed działaniem wilgoci, promieni UV, a co za tym idzie, przed pękaniem, sinieniem i rozprzestrzenianiem się pleśni.
Wszystkie elementy zostały złożone przy użyciu mocnych śrub i elementów ze stali ocynkowanej. Chroni to wszystkie łączenia przed rdzewieniem na skutek kontaktu z farbami rozcieńczanymi na wodzie czy mokrym podłożem budowy.
Skorzystaj z wiedzy ekspertów DRABEST – polskiego producenta wyposażenia na wysokości! Odbierz zniżki na profesjonalny sprzęt dla profesjonalistów zamawiając ilości hurtowe.
ZAPYTAJ O PRODUKT LUB WYCENĘ B2BNikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.