
Wysokie magazyny, duże domy jednorodzinne, montaż oświetlenia komercyjnego czy systemów alarmowych – to naturalne środowisko pracy dla naszej największej drabiny rozstawnej z półką. 8-stopniowy wariant DRABEST PRO oferuje ogromną wysokość roboczą wynoszącą 3,62 metra. Twój punkt podparcia – pomalowany podest (25 x 26 cm) – znajduje się na wysokości 1,62 metra. By zagwarantować pełne bezpieczeństwo na tej wysokości, zastosowano mocne podłużnice odporne na odpryski oraz podwyższony pałąk (60 cm) dający solidny punkt zaparcia dla ud i kolan. Na zwieńczeniu pałąka umieszczono funkcjonalną półkę narzędziową z tworzywa, niezastąpioną podczas długotrwałych prac. Mimo sporych gabarytów, drabina waży zaledwie 6,80 kg (przy nośności 150 kg) i ściśle podlega rygorystycznej normie EN 131.
To absolutny top naszej gamy jednostronnych drabin profilowanych. Po wejściu na wysokość 1,62 m zyskujesz pełen dostęp do zintegrowanego organizera. Odłożysz w nim pędzel, wkrętarkę, małe kombinerki, zapas śrub czy kołków. Od teraz nie musisz nosić pasa monterskiego ani ciągle prosić o podanie akcesoriów. Wejście i zejście odbywa się po pewnych, ryflowanych szczeblach (głębokość 8 cm), zapewniających doskonałą przyczepność stóp, a wyprofilowane stopy antypoślizgowe skutecznie chronią powierzchnię roboczą.
| Drabina PRO Jednostronna 8 stopni - Parametry Techniczne | |
| Linia produktowa | PRO (Professional use) / Do domu i biura |
| Typ drabiny | Rozstawna, jednostronna wejściowa |
| Ilość stopni | 8 (7 stopni + 1 podest) |
| Max. wysokość robocza | 3,62 m |
| Wysokość do podestu | 162,00 cm |
| Wymiary podestu roboczego | 25 cm x 26 cm (Malowany) |
| Głębokość (szerokość) stopnia | 8,00 cm (Ryflowane) |
| Odległość między stopniami | 23,00 cm |
| Maksymalna nośność | 150 kg |
| Wysokość pałąka zabezpieczającego | 60 cm (od poziomu podestu) |
| Dodatkowe wyposażenie | Półka na narzędzia (na szczycie pałąka) |
| Waga drabiny | 6,80 kg |
| Wymiary transportowe (po złożeniu) | 237 cm x 52 cm x 12 cm |
| Norma | EN 131 - Professional use |
Biorąc pod uwagę zasięg wynoszący 3,62 m, jest to najczęstszy wybór do hal produkcyjnych, bardzo wysokich obiektów (np. kościołów, holów hotelowych), jak również dla fachowców – monterów instalacji G-K, oświetlenia czy profesjonalnych malarzy poszukujących drabiny wolnostojącej.
Drabina posiada system nożycowy i składa się jednym pociągnięciem. Ma jednak sporą długość po złożeniu (2,37 m). Zalecamy przewożenie jej w autach typu kombi (przy maksymalnym rozłożeniu siedzeń), dużych vanach lub na certyfikowanym bagażniku dachowym.
Drabiny przeznaczone do użytku profesjonalnego są poddawane bardziej rygorystycznym testom obciążeniowym i wytrzymałościowym, m.in. symulującym intensywne, wielokrotne wchodzenie obciążonego operatora. To gwarancja znacznie dłuższej żywotności produktu na budowie.
Jako polski producent drabin DRABEST gwarantujemy Ci jakość, pełne bezpieczeństwo pracy i atrakcyjne, indywidualnie ustalane rabaty przy zamówieniach hurtowych.
ZAPYTAJ O PRODUKT LUB WYCENĘ B2BNikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.