
To absolutnie najmocniejsze połączenie dostępne na rynku dla budownictwa przemysłowego i wielkogabarytowego. Z jednej strony otrzymujesz ekstremalną sztywność grubego na 0,7 mm rdzenia stalowego, który pozwala na swobodne poruszanie się po dachu i znosi potężne obciążenia śniegowe. Z drugiej - niezawodny system Hydrocontrol, zapobiegający kapaniu wody z nieizolowanego sufitu. Całość wieńczy powłoka Alucynk, czyli innowacyjny stop aluminium, cynku i krzemu. Ta surowa, srebrzysta tarcza jest tak odporna na utlenianie i korozję, że Blachotrapez udziela na nią aż 25 lat gwarancji technicznej. To wół roboczy, który przetrwa dekady.
Decydując się na wersję Hydrocontrol, wybierasz profil zaprojektowany pod maksymalną wydajność i bezpieczeństwo. Zapewnia on szerokość całkowitą 1156 mm oraz ekonomiczne krycie rzeczywiste 1110 mm. Powłoka Alucynk rewelacyjnie odbija promienie słoneczne, zapobiegając nadmiernemu przegrzewaniu się nieizolowanych wiat czy hal produkcyjnych. Największym ułatwieniem dla dekarzy jest jednak fabryczne cięcie antykapilarne. Krawędź warstwy antykondensacyjnej jest docięta tak, by nie zaciągać wilgoci z rynny, co eliminuje konieczność ręcznego opalania filcu na budowie.
| Blacha T18 Hydrocontrol 0,7 mm (Alucynk) - Parametry Techniczne | |
| Producent | Blachotrapez |
| Szerokość całkowita arkusza | 1156 mm |
| Szerokość krycia rzeczywistego | 1110 mm |
| Głębokość profilu (tłoczenia) | 17 mm |
| Długość fali | 185 mm |
| Grubość rdzenia (Stal wzmocniona) | 0,7 mm |
| Długość arkusza (Min. / Max.) | od 0,9 mb do 10 mb |
| Wykończenie wierzchnie | ALUCYNK (Stop aluminium, cynku i krzemu) |
| Wykończenie spodnie | System antykondensacyjny Hydrocontrol |
| Zalecane przeznaczenie | Hale przemysłowe, duże magazyny, wiaty o małym spadku |
| Gwarancja Techniczna | 25 lat |
Tradycyjny ocynk szybko ulega procesom utleniania, szczególnie w trudniejszych warunkach pogodowych. Alucynk, dzięki zawartości aluminium i krzemu, tworzy niezwykle trwałą powłokę ochronną o charakterystycznym, srebrzystym wyglądzie, która jest kilkukrotnie bardziej odporna na rdzę. Dodatkowo świetnie odbija promieniowanie cieplne.
Wybierając grubość 0,7 mm, kupujesz produkt o ekstremalnej sztywności. To pozwala na bezproblemowe poruszanie się po dachu (np. podczas przeglądów technicznych lub montażu urządzeń), a także zabezpiecza konstrukcję przed odkształceniami spowodowanymi zalegającym, ciężkim śniegiem na dachach o bardzo małym nachyleniu.
Zdecydowanie nie! To najistotniejszy element prawidłowego działania systemu. Filc antykondensacyjny chłonie wilgoć, ale aby ją oddać, przestrzeń pod dachem musi być wentylowana. Konieczne jest zapewnienie szczeliny wlotowej (okap) i wylotowej (kalenica), by zapewnić ciągłą cyrkulację powietrza.
Postaw na ekstremalną nośność grubości 0,7 mm oraz pancerny stop Alucynku. Skontaktuj się ze specjalistami naszedachy.pl i odbierz wyliczenie materiału przygotowane pod Twój projekt inwestycyjny.
ZAPYTAJ O DARMOWĄ WYCENĘ BLACHY HYDROCONTROL ALUCYNKNikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.